Що́ є молитва... То не є набір словесний,
Який завчивши, проговорюють вуста
Й не рух то рук від лоба до плечей навхрестний
І не стояння на колінах біля дерев'яного хреста.
Що́ є молитва? То є щирая розмова з Богом,
Коли на же́ртівник сердечний свій все ти поклав,
Хвалу й подяку, радості і болі і тривоги,
Й чекаєш, щоб почув Він й жертву щоб прийняв.
Що́ поклоніння є пред Богом... То не поклони,
Які людина б'є навколішки, аж мокрий лоб
Й не подорож десь у краї далекі, за кордони,
Побачити і поклонитися чому́сь там щоб.
Що́ поклоніння є пред Богом? Про те є в Слові,
Яких і де поклонників шукає Собі Бог, -
Хто в дусі й правді поклоняється Йому́ з любов'ю,
Посеред зібраних в Ім'я Його́, і навіть серед двох.
Що́ є благоговіння перед Богом... То не обряд,
Який виконуєш ти, бо таке всі роблять
Не гарний ритуал якийсь то зовнішній, навряд
Він допоможе Богові вгоди́ть, скоріш нашкодить.
Що́ є благоговіння перед Богом? Положення таке це є,
Коли душа в присутності Господій вся тремтить,
Коли ти розумієш, що в Його́ руці життя твоє,
Коли живеш по Божій волі та боїшся Духа Йо́го засмути́ть. |