І що то за Зірка така незвичайна,
І що то родитися має за Цар,
Навіщо схотілося тим мудрецям
В дорогу рушати такую дальню?
Чому ж це відкрилося не фарисеям,
Не книжникам знатним Святої Землі,
Чому ж бо вони розпізнать не змогли
Час й місце народження Зірки тієї?
Чому ж об'явилися Анголи в славі
Не в шатах багатих вельможам й царям,
А в полі нічному простим пастушкам,
Щоб їм провістить тої Зірки появу?
І що ж то за сила волхвів тих погнала,
Та ще й поклонитись заставила їх,
Дари дорогії поклавши до ніг
Хлоп'яті малому, що в яслах лежало?
То світові звіщена радість велика,-
Хвала Богу в небі і мир на землі,
Для люду, що Він йому благоволив
Родивсь в Віфлеємі Спаситель Владика!
І сталося це не в розкішних палатах,
А місцем народження Йо́го був хлів,
Бо з знатних й заможних ніхто не схотів
До себе Марію з Дитятком прийняти.
Відкрилося це мудрецям чужоземним
Й провіщено Ангелом хлопцям простим,
Бо мудрий і царствений Єрусалим
Вважав бездоганним себе́ і священним.
Великая тайна Господня звершилась,-
Явився у плоті сам Бог до своїх,
Щоб звільнення дати від про́гріхів їх,
Та ті не прийня́ли Його́ і убили.
Такий, як ти є, в простоті йди до Бога,-
Родитися може Ісус в тих серцях,
Хто добрую совість Йому обіця,
Й Йому весь свій гріх покладає під ноги.
"Осанна у вишніх, і Богові слава!",-
З вуст Анголів ллються хваління слова -
Це свято Христового Рождества
Для тої душі, що Ісуса пізнала.
|