Хто з деревами справу має,
Має сад й доглядає за ним, -
Регулярно гілки обтинає
Накінці чергової зими.
Якщо правильно це робити,
З свого досвіду знає він,-
Буде дерево краще родити,
І плоди більші разом з тим.
Зайву гілку він не шкодує,-
А як ще і суха, то тим більш,
Крону дерева так формує,
Щоб було доглядати зручніш.
Щоб гілкам не було затісно,
Як покриє їх лист навесні,
І плодам світла вміру, звісно,
Щоб солодші були восени.
Коли дерево не обтинати,
Забуяє воно, а відтак,
Плоду доброго годі й чекати,
І малий буде й кислий на смак.
Якщо з ласки великої Бога
Місце є нам у Його саду, -
Все Він точно зробить для того,
Щоб приносили Йому плоди.
Буде вдосталь дощу благодаті,
Світла Слова, Любові тепла,
Але будемо й труднощі мати,
Щоб стійкішими були до зла.
Обітне, якщо треба характер,
Зайве щось від нас забере,
Щоби знали, на що опиратись
І смиренно несли власний хрест.
Хоч і боляче може бути,
Обрізай все ж нас Отче, тоді
Не лише зеленіти ми будем,
А й Тобі принесемо плоди. |