Не маю чим хвалитись...
Якщо і досягнув чого́сь я чи надбав,-
Бог дав здоров'я й вміння це зробити,
Талант який, Ві́н все мені те дав.
Ба, можна і сказати більше,-
Так часто плоть моя і но́ров мій
Спонукують робити зле щось й грішне
Противитись їм мушу чи давати бій.
І не завжди́ у то́му маю перемогу...
На жаль. Інакше би неправду я казав.
Й якби не милість і любов до мене Бога,
Не знаю, де́ б я зараз й пробува́в.
Він сил дає у боротьбі з собою,
Він підіймає, навіть як й впаду,
Втішає й наповняє вірою живою,
Спиняє, як куди не треба, йду.
Як хтось хвали́ть же стане ме́не,
Людської слави в серце не прийму,
То не моя заслуга, знаю достеменно,-
То ласка Божа, вся хвала лише Йому́.
Усе, що є в мені недобре та негоже,
Усе, що злого маю я в собі,-
Моє. Все, що хороше там - то Боже,
Усім тим, Господи, завдячую Тобі.
Дай Отче, щоб моє в мені малі́ло,
Щоб там Твоє лише могло рости,
Щоб чим-скоріш через Святого Духа силу
В мені, Ісусе, залишився тільки Ти.
|