Одна з найважливіших серед всіх потреб людини - їжа
Піклуємось про те, щоби була смачна та свіжа
Стараємось завжди́, щоб хліб був на столі й до хліба,-
І масло й молоко, і овочі і фрукти, м'ясо, риба.
Коли людина мало їсть, - марніє та втрачає сили,
Неповноцінний раціон - хвороби томлять тіло.
То ж, щоби плоть здоровою завжди́ була,-
Достаток й розмаїття мають бути на столах.
Здорове харчування - добре це і правильно, та все ж,
Крім тіла у людини є душа, що їжі потребує теж
Хоч після смерті плоть залишиться у гробі зітлівати,
Душі́ ж безсмертній доведеться пред Творця предстати.
І у якому стані перед Ним вона тоді постане,-
Найважливіше для людини, поки ще живе, питання.
Чи Бог знайде її живою та здоровою, й візьме до Себе,
Чи в озері огне́ннім вічно пробувати їй, а не на Небі.
Недобра їжа може привести́ і до хвороби, і до смерті,
Тому й пильнуємо, щоби не захворіти чи не вмерти.
Й хоч це стосується не тільки тіла нашого, але й душі,
Чомусь задуматись над тим людина не спішить...
То що там з нашою душею? Чим її кормимо?
Чи не буває так, що голодом її ми моримо?
Чи не буває так, що замість їжі повноцінної
Отрутою наповнюємо ми її й помиями?
Куди ми дивимось і чим у вільний час займаємось,
Спілкуємося з ким й про що, які книжки читаємо?
Що є бажанням нашим й мрією горливою,
Що є щодня для нашої душі поживою?
Найкраща їжа для душі́, - то чисте Слово Боже
Такої користі для неї, як Воно, нічого принести́ не може
Й так само, як кори́сні тілу рух й фізичні вправи,-
Не менш важливі для душі́ молитва й милосердя справи.
Найкраща їжа для душі також - Творити Божу волю,
Звіщати вість благу й світити всім навколо.
Найкраща їжа і питво - то Тіло й Кров Христові,
Що були віддані у жертву ради нас в Його до нас Любові.
|