Яка різниця,
Як спрагу сильну маєш, аж біда,
Чи із болота, чи з колодязя напиться,-
То ж там і там вода...
Яка різниця,
Як їсти хочеться, аж в животі бурчить,
Помиї то, чи біла паляниця,-
І те і те заповнить шлунок вмить.
Яка різниця,
Як холодно і світить нагота,
Накинути ганчірку чи в багату о́діж вдіться,-
Прикриє і зігріє та і та.
Яка різниця,
Як спати хочеш й втома захопила у полон,
М'яка то по́стіль чи тверда полиця,-
Заснеш і так й приснитись навіть може сон.
Яка різниця,
Піклуєшся чи ні про тіло ти своє,
Гримить воно кістка́ми, може повне, аж лосни́ться,-
Як поховають, - все-одно згниє.
Яка різниця,
Я́к ти́ на цій землі живеш,
Впиваєшся гріхом чи намагаєшся від нього віддали́ться,-
Усе ж, раніше чи пізніш - помреш.
Яка різниця?
Помиї будеш їсти і з болота пить,
Не дбатимеш про тіло, як годиться,-
Хворітимеш постійно і не жити,- будеш скніть.
Яка різниця?
Як навіть і в достатку та здоров'ї проживеш,
Все ж, мусиш на кінці перед Творця яви́ться,-
Там і відплату за прожитий час прийме́ш.
Яка різниця...
Не думати про каяття чи впасти перед Ним,
Зі світом у погибель йти чи перед Ним смири́ться,
В огні горіти вічно, чи на Небі пробува́ть з Отцем своїм.
|