Велика та простора, гарно вбрана зала
Здається, це лише початок святкувань
Від їжі ломляться столи, гостей чимало,
Виделок й чарок дзвін і море привітань...
Це, в когось ювілей, так виглядає, -
Багато побажань, хвалінь, благословінь,
Багато тостів та піднесених речей лунає,
Усе для ювіляра,- винуватець ж він.
Потроху гомін за столом стає гучнішим,
Хтось від міцних напоїв і багатих страв
Співати починає, хтось - читає вірші,
А дехто вже, чого він тут і забувати став.
Веселощі та танці, залицяння і не тільки,
Емоції та почуття вирують часом так,
Що деколи доходить і до бійки,
Хоч іменинника це не стосується ніяк...
Картина є знайома, і на жаль, не рідкість
Ті святкування можуть, й часто так бува,
Не радість нам приносити, а прикрість
На залишку - синці лиш й хвора голова...
Сьогодні чутно скрізь -"Христос родився!"
Вітання ці лунають протягом тисячоліть,-
На землю в плоті Сам Господь явився,
Щоб врятувати від погибелі цей світ.
Родився не в палатах й не в хоромах,-
У яслях був сповитий пеленами, у хліві
Й сповіщено про те не знатних і відомих,-
Лиш пастушки вітали Немовлятко і волхви́.
Народження Спасителя - подія надзвичайна,
Ну як же нам її не згадувати з року в рік?
Та в святкуваннях тих не забуваймо,
Для чо́го Бог прийшов і став як чоловік.
Найперше, щоб звільнити ме́не й те́бе
Від пут гріха, - блуда і п'янства та злоби́,
Зажерливості і неправди, і зробити в Небо
Відкритим та доступним вхід мені й тобі.
Із радощами та хваліннями святкуймо,
Не забуваймо, Хто і що є приводом того́
І не в застіллях Іменинника віншуймо,-
З подякою в серцях вітаймо ми Його́.
До ніг Христа спішімо, не до столу,
Щоб там душа відчуть Його́ змогла
"Христос родився!" - не змовкає хай довкола,
Із Неба Благодать для всіх бажаючих зійшла.
|