Її читати можна наче книгу історичну,-
Там є про все, що сталося колись,-
З початоку творення часів одвічних,
До ери нашої подій, що відбулись.
Правдивість її ствердити нескладно,-
Із тих часів ще збереглися письмена,
Де згадки є про це і описи докладні
Про ті ж міста, держави й різні імена.
Цю книгу можна ще читати, як пророчу,
Збулось усе у ній, дотичне тих часів,
То ж безсумнівно, збудеться все точно
Як там описано, стосовно наших днів.
І поетичною цю книгу звати можна,-
Багато є ліричних і піднесених рядків,
Й торкаються то ніжно, то тривожно,
І краплями утіхи, і потоком викриттів.
Вона - криниця мудрості глибока,
Та джерело основ всіх пізнання́
І кожен раз отримуєш нові уроки,
І здобуваєш ще якісь нові́ знання.
Вона інструкцією є і дороговказом,
Усе описано на прикладах і образа́х,
І наслідки дій певних видно зразу,
Й куди приве́сти може певний шлях.
Її писали в різний час і не одна людина,
Та автор, той хто диктував – один.
Хоч мова написа́ння древня, старовинна,-
Про неї знають люди чи не всіх країн.
Друкована на мовах більшості народів,
ЇЇ цитують по усіх кутках землі,
Із роду в рід ця книга переходить,
Читають й прості люди, й королі.
Достоїнств всіх її не перерахувати
Це справді, книга книг усіх віків,
Але, якщо лиш розумом її сприймати,-
Не зрозумієш суті, й зміст її рядків.
Коли її читати як звичайну книжку,
Без віри в те, що автором є Бог,-
Для духа користі не буде анітрішки,
Не звільнишся від сумнівів й тривог.
Ця книга - Біблія, це Слово Боже,
Те, що лишив сам Бог для нас усіх.
Читай Її із вірою, й Він допоможе
Побачити себе і усвідомити свій гріх.
Читай з довірою і Бог тобі покаже
Шлях, по якому маєш ти іти,
І що робити маєш, Він розкаже,
Щоб гарантовано у Небо увійти. |