Чи кожну справу, ко́рисну для когось варто звати доброю?
Чи будь-яка із них душі твоїй дасть ко́ристь й Богу плід?
Залежно, як робити це - в очікуванні зиску, чи з покорою,
Чи тихо, мовчки, чи труби́ть про це на цілий світ.
Якщо піклуєшся про дім, сім'ю та про батьків турбуєшся,
Все робиш, добре щоби їм було, - так й треба - молодець,
Чи добра справа це? Так, та обов'язок це твій, не зчуєшся,
Як і тобі потрібно буде те, і більшість чинить так вкінець.
Якщо комусь яке ти добре діло робиш із такою думкою,
Що має й він тобі в свій час сплатити за добро добром,
Не добра справа це, скоріш угодою чи навіть оборудкою
Назвати її можна, вигідна ж вона наразі вам обом.
Якщо ти добру справу чиниш та кричиш поперед се́бе,
Щоб чули, бачили і знали, що такий ти добрий є,
Рекламою це є, що має на меті прославити лиш те́бе,
Не втішити кого́сь, а марнославство лиш потішити твоє.
Велике діло чи мале, що робиться від серця щирого,
У простоті, без зиску жодного та не шукаючи свого́,
Без шуму, розголо́су й самовосхваління галасливого
Щоб добрим називатись - безумовно заслуговує того́.
Що робиш, - ліва хай рука не відає, що робить правая,
Таємно для людей, а Бог, що бачить все - тобі воздасть
Й як просить хто і маєш - дай, хоч та душа й лукавая,
І знаєш наперед, що може обманути й не віддать.
Не золотом, - а будем багатіти добрими ми справами,
Не розкішшю, - а Духом хай Святим сповняються серця,
Бо цінності земні у Небесах нічого є не вартими,
А справи наші разом з нами стануть пред Лице Творця.
Та добрими ділами лиш спастися неможливо нам,
Бо як не буде віри, - Богові не зможем догодить.
І віра, що без добрих справ, - все ж мертва є вона,-
Отож, - потрібно в вірі пробувати, і добро творить. |