Яке безглуздя - вірить, що Творця немає,
Що сталось все колись саме-собою із нічо́го,
Що розум та життя з нізвідки виникають,
А всесвіт народивсь від вибуху якогось.
Яке безглуздя - вірити, що після смерті,-
Немає вже нічого, все, кінець у домовині,
Ще більш безглуздо вірити, що як помер ти,-
Душа вселяється у іншу плоть тваринну.
Яке безглуздя - ніби й вірити у Бога,
Але не розуміти, що від нас Він хоче
Не знати, й знати не хотіти, що доро́га
Прописана в Святім Письмі пророчім.
Яке безглуздя - лиш виконувать обряди,
Не осягну́вши уповні́ і до кінця їх суті,
І вірить тим, хто ви́ду благочестя ра́ди
Байкам, - не Слову вчить слухняним бути.
Яке безглуздя - кланятись картинам,
Творінню рук людських, а не Живому Богу,
Дієту звать посто́м, хрестить малу дитину,
Для поклоніння вирушати у далекую доро́гу.
Яке безглуздя теж надіятись, що вмерши,
Спастися можна у чистилищі якомусь,
Чи що душа спасіння може ще одержать
Через моли́тву й завдяки обрядові одно́му.
Іще безглуздіш - волю Божу розуміти,
Та не виконувать її у всіх ділах своїх,
Кого́сь учи́ти, як потрібно жити,-
Само́му ж жити у неправді та чинити гріх.
|